instagram
#zaviaž sa k pohybu
Najťažší je prvý krok. Svaly sa napnú ako struny, do pľúc sa prudko načerpá kyslík a srdce nahodí tretí rýchlostný stupeň. Mozog si pripravuje pôdu na záplavu hormónov šťastia.

Čaká ťa najkrajšia časť dňa, očista tela a ducha, splynutie s prírodou. Tvoj súkromný únik od každodenných problémov a starostí.

Najťažší je prvý krok. Vyhrab sa z gauča, obuj si najpohodlnejšie tenisky, aké máš, otvor dvere a zaviaž sa k pohybu.
termíny

Junior

Zimnýkoval. Zašnuroval. Zatempoval. Finišoval. Odfukoval. Ak to dám ja, tak to určite dáš aj ty. Príď si zabehať so spoteným, udychčaným a šťastným Juniorom.
Pridaj sa
aj ty!
Sobotu 14.9.
DM ženský beh

Míša

Som hrdá matka v permanentnom dvojfázovom tréningu. Moji osobní tréneri Kristian a Jonas ma pripravili na každú trať. A som pripravená trhať asfalt!
Pridaj sa
aj ty!
Sobotu 12.10.
RunTour Praha

Roman

V lepšej forme som zatiaľ nebol. Takže verím, že pri behu budem rozdávať radosť a úsmev. Ak nebudem mať svoj deň, tak to zahrám najlepšie, ako viem.
Pridaj sa
aj ty!
Sobotu 12.10.
RunTour Praha

Bežecké desatoro

1. Správna obuv je základ pohodlného behu Investícia do pohodlnej a kvalitnej obuvi nie je zbytočná. Nehľadajte ju teda v supermarkete medzi potravinami, ale zájdite radšej do špecializovaného obchodu, kde vám skúsený predavač s výberom poradí. Zohľadniť je totiž dôležité nielen tvar nohy, váhu či veľkosť priehlavku. Pri výbere je potreba myslieť aj na to, že obuv musíte voliť podľa povrchu, na ktorom budete behať a podľa intenzity, akou sa hodláte behu venovať.
2. Pre komfortné behanie vyberajte kvalitné oblečenie Ak nechcete hneď prvé jarné vybehnutie odležať s nádchou a horúčkami v posteli, svoju pozornosť by ste mali sústrediť aj na kvalitné oblečenie, ktoré bude odvádzať pot, neprefúkne ho, bude udržiavať celé vaše telo v teple a súčasne vám nebude pri behu prekážať.
3. Rozcvička, služba vášmu telu Natiahnutý či natrhnutý sval vás môže nielen zastaviť v behu, ale aj na dlhú dobu po ňom.
4. Pitný režim zvyšuje výkon Správne nastavený pitný režim pri behu je hnacím motorom, ktorý zvýši výkon a pomôže vám bez problémov dobehnúť do cieľa.
5. Vyvážená strava napomáha výsledkom Primárne ide o to, dodávať telu prostredníctvom vhodných potravín dostatok energie, minerálov, bielkovín, vitamínov a ďalších dôležitých zložiek, aby mohlo správne fungovať.
6. Bežecký štýl Na behaní sa dá všeličo zlepšovať, a veľa naučiť. Už ste niekedy počuli o bežcovi "skokanovi" alebo "nosičovi rúk"? Ak nie, naštudovať si základy bežeckého štýlu nie je na škodu.
7. Nevyhnutné doplnky Ak sa chystáte behu venovať na maximum, rozhliadnite sa po užitočných "pomocníkoch", vďaka ktorým budete mať pri behu väčšie pohodlie. Potítko absorbuje pot a skvele nahradí funkciu uteráka, prípadne siahnite po hodinkách meracích frekvenciu tepu, vďaka ktorým môžete správne dávkovať intenzitu fyzickej záťaže.
8. Buďte v spojení Zabehať si okolo jazera, priehrady alebo v obľúbenom lese, kde nestretnete veľakrát ani živej duše, môže mnohonásobne zvýšiť efekt relaxácie, ktorú mnohí práve v behu hľadajú. Nemali by ste pri tom zabúdať na to, že v takomto teréne si môžete vplyvom zlého došliapnutia ľahko vyvrtnúť členok alebo v dôsledku zlého pitného režimu dostať svalové kŕče a budete potrebovať pomoc. Dovolať sa pomoci v odľahlých prostrediach však môže byť niekedy zložité, a preto je nevyhnutné mať so sebou mobilný telefón.
9. Vybavte sa na beh v noci Predovšetkým v jesenných a jarných mesiacoch nás tma sprevádza do práce a mnohokrát aj z nej. Ak ste jedným z tých, ktorí sa v tejto dobe neuspokoja s náhradou v podobe bežeckého pásu niekde v posilňovni a kto sa nechce vzdať behu na čerstvom vzduchu, patrične sa na to vybavte! V každom obchode so športovými potrebami zoženiete nielen čelovku, ktorou si posvietite na cestu, ale aj reflexné prvky, ktoré ľahko upnete na ruku alebo nohu.
10. Behajte s radosťou A nakoniec to najdôležitejšie. Behajte preto, že vám beh prináša radosť a nielen úžitok. Nech máte akýkoľvek bežecký cieľ, každý ubehnutý krok, meter a kilometer si užívajte na maximum. Pozerajte sa okolo seba, relaxujte a nasávajte novú energiu, ktorá vás skôr či neskôr dovedie k vysnívanému bežeckému cieľu.

Pitný režim

Každá pohybová aktivita si vyžaduje správny pitný režim. Telo pri behu stráca množstvo vody, plnej minerálov a živín. Pramenitá voda Rajec, je tým najprirodzenejším zdrojom tekutín pre všetkých ľudí v pohybe.

Termínovka