instagram
Zavaž se k pohybu
Nejtěžší je první krok. Svaly se napnou jako struny, do plic se prudce načerpá kyslík a srdce nahodí třetí rychlostní stupeň. Mozek si připravuje půdu na záplavu hormonů štěstí.

Čeká tě nejkrásnější část dne, očista těla a ducha, splynutí s přírodou. Tvůj soukromý únik od každodenních problémů a starostí.

Nejtěžší je první krok. Vyhrabal se z gauče, obuj si nejpohodlnější tenisky, jaké máš, otvor dveře a zavaž se k pohybu.
termíny běhů a kola

Roman

V lepší formě jsem zatím nebyl. Takže věřím, že při běhu budu rozdávat radost a úsměv. Pokud nebudu mít svůj den, tak to zahraju nejlépe, jak umím.
Přidej se
i ty!
Sobotu 12.10.
RunTour Praha

Míša

Jsem hrdá matka v permanentním dvoufázovém tréninku. Moji osobní trenéři Kristian a Jonas mě připravili na každou trať. A jsem připravena trhat asfalt!
Přidej se
i ty!
Sobotu 12.10.
RunTour Praha

Junior

Zimnýkoval. Zašněroval. Zatempoval. Finišoval. Odfoukoval. Pokud to dám já, tak to určitě dáš i ty. Přijď si zaběhat se zpoceným, udýchaným a šťastným Juniorem.
Přidej se
i ty!
Sobotu 14.9.
DM ženský beh

Běžecké desatero

1. Správná obuv je základ pohodlného běhu Investice do pohodlné a kvalitní obuvi není zbytečná. Nehledejte ji tedy v supermarketu mezi potravinami, ale zajděte raději do specializovaného obchodu, kde vám zkušený prodavač s výběrem poradí. Zohlednit je totiž důležité nejen tvar nohy, váhu či velikost nártu. Při výběru je potřeba myslet i na to, že obuv musíte volit podle povrchu, na kterém budete běhat a podle intenzity, jakou se hodláte běhu věnovat.
2. Pro komfortní běhání vybírejte kvalitní oblečení Pokud nechcete hned první jarní vyběhnutí odležet s rýmou a horečkami v posteli, svou pozornost byste měli zaměřit na kvalitní oblečení, které bude odvádět pot, neprofoukne ho, bude udržovat celé vaše tělo v teple a současně vám nebude při běhu překážet.
3. Rozcvička, služba vašemu tělu Natažený či natržený sval vás může nejen zastavit v běhu, ale i na dlouhou dobu po něm.
4. Pitný režim zvyšuje výkon Správně nastavený pitný režim při běhu je hnacím motorem, který zvýší výkon a pomůže vám bez problémů doběhnout do cíle.
5. Vyvážená strava napomáhá výsledkem Primární jde o to, dodávat tělu prostřednictvím vhodných potravin dostatek energie, minerálů, bílkovin, vitamínů a dalších důležitých složek, aby mohlo správně fungovat.
6. Běžecký styl Na běhání se dá leccos zlepšovat, a hodně naučit. Už jste někdy slyšeli o běžci "skokanovi" nebo "nosiči rukou"? Pokud ne, nastudovat si základy běžeckého stylu není na škodu.
7. Nezbytné doplňky Pokud se chystáte běhu věnovat na maximum, rozhlédněte se po užitečných "pomocnících", díky kterým budete mít při běhu větší pohodlí. Potítko absorbuje pot a skvěle nahradí funkci ručníku, případně sáhněte po hodinkách měřících frekvenci tepu, díky kterým můžete správně dávkovat intenzitu fyzické zátěže.
8. Buďte ve spojení Zaběhat si kolem jezera, přehrady nebo v oblíbeném lese, kde nepotkáte mnohdy ani živé duše, může mnohonásobně zvýšit efekt relaxace, kterou mnozí právě v běhu hledají. Neměli byste při tom zapomínat na to, že v takovém terénu si můžete vlivem špatného došlápnutí snadno vymknout kotník nebo v důsledku špatného pitného režimu dostat svalové křeče a budete potřebovat pomoc. Dovolat se pomoci v odlehlých prostředích však může být někdy složité, a proto je nezbytné mít s sebou mobilní telefon.
9. Vybavte se na běh v noci Především v podzimních a jarních měsících nás tma provází do práce a mnohdy i z ní. Pokud jste jedním z těch, kteří se v této době nespokojí s náhradou v podobě běžeckého pásu někde v posilovně a kdo se nechce vzdát běhu na čerstvém vzduchu, patřičně se na to vybavte! V každém obchodě se sportovními potřebami seženete nejen čelovku, kterou si posvítíte na cestu, ale i reflexní prvky, které snadno upnete na ruku nebo nohu.
10. Běhejte s radostí A nakonec to nejdůležitější. Běhejte proto, že vám běh přináší radost a nejen užitek. Ať máte jakýkoliv běžecký cíl, každý ujetý krok, metr a kilometr si užívejte na maximum. Dívejte se kolem sebe, relaxujte a nasávejte novou energii, která vás dříve či později dovede k vysněnému běžeckému cíli.

Pitný režim

Každá pohybová aktivita vyžaduje správný pitný režim. Tělo při běhu ztrácí množství vody, plné minerálů a živin. Pramenitá voda Rajec, je tím nejpřirozenějším zdrojem tekutin pro všechny lidi v pohybu.

Termínovka