instagram

Flóra

Územie Rajeckej doliny – to sú kotliny olemované oblejšími i skalnatými svahmi pokrytými bujnou vegetáciou, kde nájdeme vzácne rastliny, majestátne stromy aj šťavnaté a farebné plody ovocia. Prechádzka miestnymi chodníčkami je tým najlepším balzamom na dušu človeka. Okolitá zeleň vás osvieži rovnako dobre ako pramenitá voda Rajec, ktorá sa tu zrodila.


Sedmokráska

Sedmokráska má rozsiahle hojivé a protizápalové účinky, pomáha pri liečbe zápalov hrdla, ďasien a horných dýchacích ciest, priaznivo pôsobí pri chrípke a kašli a zvyšuje látkovú výmenu.

Šípka

Šípka je vhodným doplnkom vitamínu C, zvyšuje celkovú obranyschopnosť organizmu a zlepšuje schopnosť sústrediť sa.

Materina dúška

Materina dúška priaznivo pôsobí pri celkovej relaxácii organizmu, pri žalúdočných ťažkostiach a pri problémoch s dýchacími cestami.

Púpava

Púpava priaznivo pôsobí na celkové trávenie, detoxikáciu organizmu a znižovanie krvného tlaku.

Šalvia

Šalvia znižuje hladinu cukru v krvi, zmierňuje potenie, pôsobí dezinfekčne, ukľudňuje a prečisťuje myseľ.

 

 


Lipa

Lipa pomáha pri kašli a nachladnutí, znižuje krvný tlak, urýchľuje trávenie  a  priaznivo pôsobí pri podráždení organizmu či nespavosti.

Gaštan

Gaštan má protizápalové účinky, ale tiež antisklerotické vlastnosti. Zlepšuje krvný obeh, upokojuje nervy a umožňuje blahodárny spánok.

Breza

Breza obsahuje vysoké množstvo vitamínu C, pomáha pri detoxikácii organizmu, priaznivo pôsobí pri zápaloch ľadvín,  močových ciest a pri respiračných ochoreniach.


Brusnica

Brusnice sú doslova nabité vitamínom C, majú aj vysoký obsah vitamínov K, A, magnézia, kalcia, fosforu a karoténu. Sú tiež známym antioxidantom. Priaznivo pôsobia pri chrípke, nachladnutí aj pri zápale močových ciest.
 

Egreš

Egreš má vysoký podiel ovocných kyselín a vitamínu C. Obsahuje tiež vitamín B, E, karotén a množstvo ďalších minerálov. Má odvodňovacie účinky, prečisťuje a zbavuje črevá od toxínov a podporuje tvorbu zdravej pokožky.