instagram

zaviaž sa
k pohybu
#zaviazsa

Pohyb je pre moje telo rovnako dôležitý ako voda. Viem to, ale občas mi chýba odhodlanie. Keď sa nakoniec prekonám, stačí už len zaviazať si šnúrky a vyraziť.

Poď do toho s nami. Či už je tvoj cieľ prvých pár kilometrov alebo celý maratón, nie si v tom sám.

Navleč si naše šnúrky a zdieľaj radosť z pohybu!

#zaviazsa
HOLKY Vo FORME
MARTIN KLOFANDA
SNÚBENCI
Pohyb je naša prirodzenosť. Dáva nám slobodu, voľnosť i zdravie.
Vďaka nemu objavujeme nové miesta. Vďaka nemu sa môžeme vracať tam,
kam nás srdce ťahá. Hýbeme sa, aby sme žili. Žijeme, aby sme sa hýbali.
Pohyb premieňa náš život k lepšiemu.

Nie si
v tom sám!

Existuje tisíc dôvodov, prečo sa hýbať a nie je potrebné klásť si hneď veľké ciele. Keď sa už odhodláš, potom stačí málo. Aspoň raz týždenne pôjdeš do práce pešo alebo na bicykli, konečne si obuješ dobre ukryté bežecké topánky a vyrazíš, prípadne namiesto eskalátora sem-tam použiješ schody. A ak by si chcel predsa len viac, prihlásiš sa na svoje prvé preteky. Konečne sa rozhýbeš, vybeháš starosti a pohyb sa stane tvojím najlepším relaxom.
Nie si v tom sám

Stačí kdekoľvek na Facebooku alebo Instagrame verejne zdieľať svoj záväzok s hashtagom #zaviazsa. Ak sa na to odhodláš, staneš sa súčasťou tých, ktorí sa zaviazali k pohybu, vzájomne sa motivujú, povzbudzujú a zdieľajú svoje úspechy, strasti aj splnené ciele. Najťažší je ten prvý krok. Obuj si topánky, zaviaž si šnúrky a ukáž, že žiješ pohybom. Tvoja cesta za cieľom bude motiváciou aj inšpiráciou ostatným.

#zaviazsa

#zaviazsa

Termínovka behy a bike

30.9.
Vysočina Arena Tour České spořitelny (KPŽ)
Nové Město na Moravě
4.11.
RunTour Pardubice
Pardubice

Chceme byť motiváciou ostatným
Holky vo forme

Holky vo forme

#zaviazsa

Bára a Lenka sú dve kamarátky, milovníčky behu, cvičenia, zdravého jedla, módy a cestovania. Baví ich život, chcú byť vo forme a prostredníctvom blogu a Instagramu zdieľajú so svetom to, čo majú práve na srdci. Každá je iná a predsa majú veľa spoločného. Spája ich láska k športu, ktorý ich spojil, a túžba skúšať nové veci.

Makajú na sebe, sledujú nové trendy a vyhľadávajú ďalšie výzvy. Ale ich najväčším cieľom je motivovať a inšpirovať všetky ostatné dievčatá okolo seba.
„Chceme sa pustiť do niečoho nového, neprebádaného. Náš záväzok je bláznivý, ale zároveň je pre nás obe veľkou výzvou. Budeme trénovať na Spartan Race a potom si ho spoločne zabehneme pravdepodobne v septembri v Liberci.

Dúfame, že naše úsilie namotivuje aj ďalšie dievčatá, aby sa nebáli a išli si za svojím odhodlaním, pretože nikdy nie je neskoro začať niečo robiť.”
„Chceme sa pustiť do niečoho nového, neprebádaného.”

Namiesto bariel medaila na Salzkammergut Trophy
Martin Klofanda

Martin Klofanda

#zaviazsa

Martin žije športom vďaka rodičom už od raného detstva. Postupne sa venoval stolnému tenisu, basketbalu, bojovým športom aj cyklistike. Jednoducho športovec telom aj dušou.

V roku 2002 však nastal zlom, ktorý by hocikoho zastavil. Martin si pri nehode na motorke vážne poranil členok. Diagnóza ošetrujúceho lekára znela: „Zabudnite na väčšie športové výkony, možno budete potrebovať pri chôdzi paličku…“

Martinov športový duch sa nevzdal. Naopak. Začal rehabilitovať a veľkým pomocníkom mu bola jazda na bicykli.
Z rehabilitácie sa však postupom času stala závislosť, ktorá ho v roku 2012 priviedla až na štart pretekov "1000 mil napříč Česko-Slovenskem", kde finišoval na 2. mieste. A vlani si na Salzkammergut Trophy, ktorý je najväčším pretekom horských bicyklov v Rakúsku, vybojoval na trati dlhej 211 km úžasné 3. miesto.

Bicykel ale nezostal jediným športom. V zime pridáva skialpinizmus a ako kompenzáciu občasne cvičí jogu, chodí na kruhové tréningy a chytá balans na slackline. Teraz stojí pred záväzkom vyjazdiť si na Salzkammergut Trophy 2017 ďalšie umiestenie na stupňoch víťazov
„Vyjazdiť si na Salzkammergut Trophy 2017 ďalšie umiestenie na stupňoch víťazov..”

Pätnásť kilometrov k svadobnému oltáru
Petra Hanušová a Adam Funiok

Petra Hanušová a Adam Funiok

#zaviazsa

Spoznali sa pred tromi rokmi a od začiatku vzťahu spolu hovorili o tom, že by sa chceli začať venovať športu. Možno to bolo pracovným vyťažením, možno bol príčinou nedostatok motivácie, ale stále o tom len hovorili. Petra nikdy nemala k pohybu príliš pozitívny vzťah a hovorí, že na telocviku väčšinou trpela. Takže jej kondícia sa začala nebezpečne blížiť k nule. Adam síce v minulosti zabehol aj desať kilometrov, ale odkedy ho pohltila kancelária, tiež vypadol z kondície a navyše aj dosť pribral.

Minulý rok na jeseň sa však spolu zasnúbili a ako jednu z úloh pred septembrovou svadbou si povedali, že sa dajú trochu do poriadku. Začali spolu jazdiť na kolieskových korčuliach, ktoré striedajú s kolobežkou a chodia viac pešo.
„Myšlienka Zaviaž sa k pohybu je pre nás ďalším impulzom k akcii. Chceme do toho šliapnuť a do svadby sa rozbehať.“

Adam sa tak zaviazal, že na jeseň zabehne svoju ďalšiu desiatku a Petra sa zaviazala dokončiť preteky na 5 kilometrov. Hovoria, že tým získajú nejaký spoločný cieľ a ako bonus získajú vďaka športu ďalšie aktivity, pri ktorých môžu byť spolu..
„Chceme do toho šliapnuť a do svadby sa rozbehať.”