#Zaviazsa k pohybu

Je čas poriadne si prevetrať pierka! Ako? Pohybom! A je jedno, či vás lietanie po vonku baví už dlho, alebo ste v tomto ohľade iba začínajúce vtáča. Dôležité je vytrvať.

A ak hľadáte chýbajúcu motiváciu, dajte si jasný záväzok. Pomocné krídla vám podá celý kŕdeľ našich vtáčikov. Váš záväzok vám pripomenú a povzbudia vás, či už ako zmotané vtáčiky, alebo ako šnúrky vo vašich topánkach.

Naša letka

Sýkorka
neposedná

Chvíľu neobsedí, všetko ju zaujíma. Jednostaj poskakuje, aby nevychladla. Nikdy jej nechýba energia, za čo vďačí práve tréningovej metóde hopsania a poskakovania. Zopárkrát si poskočí, povystiera nôžky a už zasa letí ďalej.

Ako sa viaže

Tetrov
klusáň

Vytrvalostný preborník, pre ktorého nie je žiadna trať pridlhá, ak nečakáte, že na jej koniec dorazí priveľmi rýchlo. Ozdobný chvost, ktorým sa rád popýši, má koniec koncov nezanedbateľný odpor vzduchu.

Ako sa viaže

Káčer
kváčer

Tento borec neponecháva svoju formu na náhode. Pred pohybovými aktivitami nepodceňuje kačing. Popri plávaní, behaní alebo šliapaní vody sa venuje aj doplnkovým posilňovacím cvikom. Predovšetkým maká na pekáči, a že sa mu už pekne črtá!

Ako sa viaže

Labuť
domanebuď

Kráska spájajúca ladný pohyb a poriadny záber. Nenechá si uplávať jedinú príležitosť vyraziť von za pohybom, hoci ostatní by v rovnakej situácii dávno zložili krídla. Preto skvelo motivuje ostatných. Navyše, rada sa necháva vidieť v páre, čo motivuje ešte viac.

Ako sa viaže

Lastovička
svižná

Pohyb je pre ňu denný chlieb. Nerobí jej problém držať sa vo forme trebárs aj na dovolenke, kam letela cez polovicu zemegule. Snažiť sa s ňou udržať krok tak pre niekoho môže byť beh na dlhú trať, najmä keď pokojne lieta po vonku aj napriek hrozbe dažďa.

Ako sa viaže

Kukučka
kukajletí

Keď je kukučka raz v pohybu, neexistuje pre ňu v tej chvíli nič iné. Všetky starosti necháva za sebou, neobzerá sa, jednoducho sa náhli stále dopredu. Občas kvôli tomu dakde dačo zabudne, no ani to jej pierka nerozhádže.

Ako sa viaže

Termínovka behy a bicykel

15.09.
Žilinský mestský polmaratón 2018
15.09.
Prešovský polmaratón
22.09.
DM ženský beh