instagram

zavaž se
k pohybu
#zavazse

Pohyb je pro moje tělo stejně důležitý jako voda. Vím to, ale občas mi chybí odhodlání. Když se nakonec překonám, stačí už jen zavázat tkaničky a vyrazit.

Pojď do toho s námi, ať už je tvým cílem prvních pár kilometrů nebo celý maraton, nejsi v tom sám.

Navlékni si naše tkaničky a sdílej radost z pohybu!

#zavazse
HOLKY VE FORMĚ
MARTIN KLOFANDA
SNOUBENCI
Pohyb je naše přirozenost. Dává nám svobodu, volnost i zdraví.
Díky němu objevujeme nová místa. Díky němu se můžeme vracet tam,
kam nás srdce táhne. Hýbeme se, abychom žili. Žijeme, abychom se hýbali.
Pohyb proměňuje náš život k lepšímu.

Nejsi
v tom sám

Existují tisíce důvodů, proč se hýbat, a není nutné klást si velké cíle. Když už se odhodláš, pak stačí málo. Alespoň jednou týdně půjdeš do práce pěšky nebo pojedeš na kole, konečně obuješ dobře schované běžecké boty a vyrazíš nebo místo eskalátoru sem tam zvolíš schody. A pokud bys chtěl přece jen víc, přihlásíš se na svůj první závod. Konečně se rozhýbeš, vyběháš starosti a pohyb se stane tvou nejlepší relaxací.

#zavazse

Nejsi v tom sám

Stačí kdekoliv na Facebooku nebo Instagramu veřejně sdílet svůj závazek s hashtagem #zavazse. Pokud se k tomu odhodláš, staneš se součástí těch, kteří se zavázali k pohybu, vzájemně se motivují, povzbuzují a sdílejí své úspěchy, strasti i splněné cíle. Nejtěžší je ten první krok. Vezmi boty, zavaž tkaničky a ukaž, že žiješ pohybem. Tvá cesta za cílem bude motivací i inspirací ostatním.

#zavazse

Termínovka běhy a kolo

30.9.
Vysočina Arena Tour České spořitelny (KPŽ)
Nové Město na Moravě
4.11.
RunTour Pardubice
Pardubice

Chceme být motivací ostatním
Holky ve formě

Holky ve formě

#zavazse

Bára a Lenka jsou dvě kamarádky, milovnice běhání, cvičení, zdravého jídla, módy a cestování. Baví je život, chtějí být ve formě a skrze blog a Instagram sdílí se světem to, co mají zrovna na srdci. Každá je jiná a přece mají hodně společného. Spojuje je láska ke sportu, který je svedl dohromady, a touha zkoušet nové věci.

Makají na sobě, sledují nové trendy a vyhledávají další výzvy. Ale jejich největším cílem je motivovat a inspirovat všechny ostatní holky kolem nich.
„Chceme se pustit do něčeho nového, neprobádaného. Náš závazek je bláznivý, ale pro nás obě hecující zároveň. Budeme trénovat na Spartan Race a pak si ho společně zaběhneme pravděpodobně v září v Liberci.

Doufáme, že naše úsilí namotivuje i další holky, aby se nebály a šly si za svým odhodláním, protože nikdy není pozdě začít něco dělat.”
„Chceme se pustit do něčeho nového, neprobádaného.”

Místo chůze o holi medaile na Salzkammergut Trophy
Martin Klofanda

Martin Klofanda

#zavazse

Martin žije sportem díky rodičům už od raného dětství. Postupně se věnoval stolnímu tenisu, basketbalu, bojovým sportům i cyklistice. Zkrátka sportovec tělem i duší.

V roce 2002 však nastal zlom, který by leckoho zastavil. Martin si při nehodě na motorce vážně poranil kotník. Diagnóza ošetřujícího lékaře zněla: „Zapomeňte na větší sportovní výkony, možná budete potřebovat k chůzi hůl…“

Martinův sportovní duch se nevzdal. Naopak. Začal rehabilitovat a velkým pomocníkem mu byla jízda na kole.
Z rehabilitace se však postupem času stala závislost, která ho v roce 2012 dovedla až na start závodu 1000 mil napříč Česko-Slovenskem, kde si dojel pro 2. místo. A vloni si na Salzkammergut Trophy, který je největším závodem horských kol v Rakousku, dojel na trati dlouhé 211 km pro úžasné 3. místo.

Kolo ale nezůstalo jediným sportem. V zimě přidává skialpinismus a jako kompenzaci občasně cvičí jógu, chodí na kruhové tréninky a chytá balanc na slackline. Teď stojí před závazkem dojet si na Salzkammergut Trophy 2017 pro další umístění na bedně.
„Dojet si na Salzkammergut Trophy 2017 pro další umístění na bedně.”

Patnáct kilometrů ke svatebnímu oltáři
Petra Hanušová a Adam Funiok

Petra Hanušová a Adam Funiok

#zavazse

Poznali se před třemi lety a od počátku vztahu spolu mluvili o tom, že by se chtěli začít věnovat sportu. Možná to bylo pracovním vytížením, možná byl příčinou nedostatek motivace, ale stále o tom jen mluvili. Petra neměla k pohybu nikdy příliš pozitivní vztah a říká, že na tělocviku většinou trpěla, takže její kondice se začala nebezpečně blížit nule. Adam sice v minulosti uběhl deset kilometrů, ale od té doby, kdy ho pohltila kancelář, také vypadl z kondice a navíc ještě dost přibral.

Minulý rok na podzim se však spolu zasnoubili a jako jeden z úkolů před zářijovou svatbou si řekli, že se dají trochu do pořádku. Začali spolu jezdit na kolečkových bruslích, které střídají s koloběžkou, a chodí víc pěšky.
„Myšlenka Zavaž se k pohybu je pro nás dalším impulzem k akci. Chceme do toho šlápnout a do svatby se rozběhat.“

Adam se tak zavázal, že na podzim zaběhne svoji další desítku, a Petra se zavázala dokončit závod na 5 kilometrů. Říkají, že tím získají nějaký společný cíl a jako bonus přibudou díky sportu další aktivity, při kterých mohou být spolu.
„Chceme do toho šlápnout a do svatby se rozběhat.”