instagram

Flóra

Území Rajecké doliny – to jsou kotliny lemované oblejšími i skalnatými svahy pokrytými bujnou vegetací, kde najdeme vzácné rostliny, majestátné stromy i šťavnaté a barevné plody ovoce. Procházka místními chodníčky je tím nejlepším balzámem na duši člověka. Rozhlehlá zeleň vás osvěží stejně dobře jako pramenitá voda Rajec, která se tu zrodila.


Sedmikráska

Sedmikráska má rozsáhlé hojivé a protizánětlivé účinky, napomáhá léčbě zánětů hrdla, dásní a horních cest dýchacích, příznivě působí při horečce, chřipce a kašli a zvyšuje látkovou výměnu.

Šípek

Šípek je vhodným doplňkem vitamínu C, zvyšuje celkovou obranyschopnost organizmu a zlepšuje schopnost soustředit se.

Mateřídouška

Mateřídouška příznivě působí na celkovou relaxaci organismu, při nervových slabostech způsobených stresem, při žaludečních těžkostech a problémech s dýchacími cestami.

Pampeliška

Pampeliška příznivě působí na celkové trávení, detoxikaci organismu a na snižování krevního tlaku.

Šalvej

Šalvěj snižuje hladinu cukru v krvi, zmírňuje pocení, působí dezinfekčně, uklidňuje a pročisťuje mysl.

 

 


Lípa

Lípa pomáhá při kašli a nachlazení, snižuje krevní tlak, urychluje trávení  a  příznivě působí při podráždění organizmu či nespavosti.

Kaštan

Kaštan má protizánětlivé účinky, ale též antisklerotické vlastnosti. Zlepšuje krevní oběh, uklidňuje nervy a umožňuje blahodárný spánek.

Bříza

Bříza obsahuje vysoké množství vitamínu C, pomáha při detoxikaci organizmu, příznivě působí při zánětech ledvin,  močových cest a při respiračních onemocněních.


Brusinka

Brusinky jsou doslova nabité vitamínem C, mají i vysoký obsah vitamínů K, A, magnézia, kalcia, fosforu a karotenu. Jsou též známým antioxidantem. Prříznivě působí při chřípce, nachlazení i při zánětu močových cest.

Angrešt

Angrešt má vysoký podíl ovocných kyselin a vitamínu C. Obsahuje též vitamín B, E, karoten a množství dalších minerálů. Má odvodňovací účinky, pročišťuje a zbavuje střeva toxinů a podporuje tvorbu zdravé pokožky.