instagram

Rajec Udalosti

Rajec sa hodí na každú príležitosť. Osvieži, zaženie smäd a niekedy navyše dodá energiu na zdarné zdolanie cieľa.

Prvý ročník Rajec High Tatras Night Run je za nami!


Tatry sa počas uplynulého víkendu stali svedkami nezvyčajného nočného behu tatranskou prírodou. Pre všetkých milovníkov športu sa 1. júna 2013 konalo celkom nové bežecké podujatie, na ktorom Rajec rozhodne nemohol chýbať a dokonca ho zobral pod svoje ochranné krídla.
 

Do prémiového ročníka Rajec High Tatras Night Run sa aj napriek nepriaznivému počasiu zapojilo okolo 700 pretekárov, ktorí si beh okolo Štrbského plesa skutočne užili. Netradičný čas pretekov, večerná atmosféra, magická nočná príroda či vzduch s vôňou lesa zaručovali, že nešlo len o ďalšie preteky, ale bežci si okrem dobrého pocitu z podaného výkonu odniesli aj nezabudnuteľnú emóciu. Trať s dĺžkou 8 kilometrov si navyše mohol dovoliť zabehnúť každý, kto mal chuť si dobre zašportovať a zabaviť sa. Zahanbiť sa nedali ani známe tváre ako obľúbený moderátor Janko Mečiar či futbalista Filip Šebo.

Víťazom 1. ročníka behu Rajec High Tatras Night Run 2013 na 8-kilometrovej trati sa stal Ádám Kovács z Maďarska časom 26:27 min, v súťaži žien zvíťazila 17-ročná Novozámčanka Lucia Janečková časom 33:06 min. Víťazom srdečne gratulujeme a pripíjame Rajcom na zdravie! :)

Čítajte viac...
Beh Tatry

RAJEC beží Bratislava maratón. A Vy?

Pramenitá voda Rajec nemôže chýbať na vašich obľúbených bežeckých podujatiach ani tento rok.Už tento víkend, presnejšie v termíne 22.3. - 24.3.2013, podporíme bežcov na Bratislavskom maratóne 2013. Či už patríte k jeho pravidelným účastníkom alebo s behom iba začínate, zaručene tu nájdete presne to, čo hľadáte. Okrem klasického maratónu na vás čaká aj polmaratón, štafetový beh, hobby beh (4,5km), desiatka (10km) či detské behy.
 
O váš pitný režim sa dokonale postará pramenitá voda Rajec, odporúčaná tými, ktorí žijú v pohybe. Pridajte sa k nám! Viac informácií nájdete na bratislavamaraton.com.

SÚTAŽ UKONČENÁ
Vašu rýchlosť sme si overili ešte pred samotným maratónom, a to súťažou o voľné vstupy na toto podujatie na www.rajec.com alebo na našom facebookovom profile. Tí najrýchlejší, ktorí správne odpovedali na súťažnú otázku, sa už môžu tešiť z výhry. Srdečne blahoželáme!!!

Športujte a dodržiavajte pravidelný pitný režim s vodou Rajec – tou najlepšou z čistej prírody Rajeckej doliny.
 

Medzinárodný maratón mieru

V  Košiciach vyvrcholí v nedeľu 7. októbra 89. ročník najstaršieho maratónu v Európe.

V  Košiciach vyvrcholí v nedeľu 7. októbra 89. ročník najstaršieho maratónu v Európe. Maratón v Košiciach je unikátny aj tým, že už od svojho prvého ročníka v roku 1924 striktne dodržiava štandardnú vzdialenosť 42,195 km. Mestský okruh bez výraznejších prevýšení, s tvrdým asfaltovým povrchom absolvujú maratónci dvakrát. Môžeme hovoriť o typickom mestskom maratóne so štartom i cieľom v absolútnom centre tejto metropoly. Cieľ, ku ktorému sa chcú tento rok organizátori čo najviac priblížiť, je 7.500 štartujúcich vo všetkých disciplínach. Štrnásť dní pred výstrelom je prihlásených už takmer 7055  nadšencov.  Pramenitá voda Rajec bude partnerom pitného režimu všetkých bežcov na trati.       
 

29. ročník Rajeckého maratónu

11.8. sa Rajeckou dolinou prehnal slávny Rajecký maratón, tentoraz už po dvadsiaty deviaty krát. Tento ročník Rajeckého maratónu bol opäť rekordný, a to nielen čo sa týka účasti bežcov, ale i čo sa týka počasia. Takto chladno ešte nikdy nebolo!! Celkovo sa na štarte objavilo 965 nadšencov, ktorí sa nepriazňou počasia nenechali odradiť a užívali si závod naplno! Pripravené boli trate pre maratón, polmaratón, in-line a tiež disciplíny pre deti.

Hnacím motorom  smerom k cieľu bol pre všetkých zúčastnených bežcov  už tradične Rajec, inak by to snáď už ani nešlo.

Míľa pre mamu

V sobotu, 12.5.2012 sa konal 9. ročník celoslovenského stretnutia ku Dňu matiek, ktorý organizuje Únia materských centier s materskými centrami po celom Slovensku – Míľa pre mamu. Hlavným cieľom stretnutia bola samotná míľová prechádzka. Symbolická jedna míľa (1609 metrov) vyjadruje vďaku všetkým matkám za tie tisícky krokov, ktoré denne prejdú ony pre nás. 

Tento rok prvý krát nechýbal ani Rajec so svojou kojeneckou vodou, ktorá spoľahlivo hasila smäd všetkým maminkám a ich ratolestiam. Symbolickú míľu prešlo celkom 14 192 ľudí v 40 mestách po celom Slovensku.